Europejska Konferencja QRM 2014

1st QRM Eastern Europe Conference

27 maja 2014 odbyła się europejska konferencja QRM (Quick Response Manufakturing), której organizatorem było 4 Results wraz z Pulsem Biznesu. 

Honorowym gościem był Rajan Suri twórca metody QRM, który już po raz trzeci gościł w Polsce i wystąpił na konferencji razem z 4 Results. 

Rajan Suri podzielił się z nami swoim 20-letnim doświadczeniem w tej dziedzinie, jak również doświadczeniem zespołów wdrażających metodę QRM w ponad 200 projektach na całym świecie w małych i średnich firmach lokalnych oraz w wielkich koncernach globalnych.

Na konferencję zaprosiliśmy także prelegentów z Europy: Danii, Holandii, Belgii oraz naszego Klienta firmę Nederman, którzy przedstawili case studies z europejskich wdrożeń QRM. 

Allan Voldby Hoegfeld, Manager logistyki VOLA oraz Peter Jahn Właścieciel QRM Danmark zaprezentowali case study na temat: Pełnej integracji działań w obszarach produkcji i części biurowej dla specjalnych niskoseryjnych wyrobów na zamówienie klientów oraz jak skutecznie wykorzystać koncepcje QRM i LEAN dla różnych rodzin produktów i skutecznie wykorzystać potencjał rynku!

Następnie Radosław Sałaj, Dyrektor Zarządzający oraz Danuta Gołąb, Dyrektor Produkcji Nederman Polska opowiedzieli o: QRM w realiach polskich. Jak odmienić organizację w 2 lata wykorzystując fundamenty QRM i zaangażować cały zespół w ciągłe doskonalenie?

Godfried Kaanen, Dyrektor Zarządzający, BOSCH Hinges and Metal przedstawił: Drogę do doskonałości opercyjnej dzięki QRM w Bosch Hinges.

Ben Proesmans, Właściciel firmy PROVAN oraz Pascal Pollet Senior Advisor Sirris odpowiedzieli na pytanie: Jak redukcja czasów realizacji wpływa na zwiększenie konkurencyjności belgijskich firm produkcyjnych: przykłady wdrożeń QRM oraz wyzwania dla przedsiębiorstw?

Ostatnie wystąpienie należało do Ireneusza Bilińskiego, Członka Zarządu 4 Results, który opowiedział o: Praktycznych aspektach wdrażania QRM w realiach polskich - twardych i miękkich wdrożeniach. Czy QRM to rewolucja czy ewolucja i po co wdrażać QRM w Polsce?

Na koniec konferencji odbył się panel dyskusyjny "Praktycy dla praktyków" czyli praktyczne aspekty wdrożenia QRM z udziałem naszych gości.