Jedyne takie wydarzenie w Europie – Światowa Konferencja QRM za nami

XV Światowa Konferencja QRM za nami - relacja z wydarzenia

W dniach 6-9 czerwca 2016 w Warszawie, w Hotelu InterContinental odbyło się największe wydarzenie poświęcone wdrażaniu metody Quick Response Manufacturing – XV Światowa Konferencja. Przez 14 ostatnich lat, konferencja odbywała się w USA, dlatego tym bardziej jesteśmy dumni, że jako pierwsi w Europie  mogliśmy zorganizować takie wyjątkowe wydarzenie.

Konferencja zgromadziła 180 gości z 10 krajów zainteresowanych pogłębieniem wiedzy i dowiedzeniem się więcej od tych, którzy stosują już QRM.

Gościem specjalnym konferencji był Rajan Suri – twórca metody QRM, autor książki „Zyskaj na czasie".

Seminaria zorganizowane pierwszego dnia konferencji miały na celu wprowadzenie uczestników w świat strategii i narzędzi QRM. Wyjaśniły w jaki sposób QRM pomaga zredukować czas realizacji zamówień klientów oraz w jaki sposób firmy mogą wdrożyć tę strategię, co w efekcie przynosi także ogromne korzyści finansowe.

Program kolejnych dwóch dni był wypełniony ćwiczeniami, warsztatami, case’ami z konkretnych wdrożeń, podczas których 35 przedstawicieli wyższej kadry zarządzającej różnych firm z całego świata opowiadali o swoich doświadczeniach z QRM’em. Dzięki temu uczestnicy mogli zrozumieć wyzwania oraz korzyści płynące z zastosowania wypracowanych już rozwiązań.  

Jednym z ciekawych elementów konferencji był wieczorny bankiet, który rozpoczęliśmy od wręczenia statuetek za najlepsze wdrożenie QRM w 2015 roku dla firm Lovink i Ellert.

Kolejną atrakcją był koncert zespołu jazzowego połączony z interaktywnym warsztatem pokazujący analogię miedzy zespołem QRM-owym a zespołem jazz’owym oraz jak ważna jest komunikacja i współpraca w zespole, rozwój kompetencji czyli x-training i mądry lider.

Zwieńczeniem Konferencji były wizyty referencyjne u naszych Klientów z firmy Alrec i Mago, gdzie uczestnicy na własne oczy mogli się przekonać, jakie rozwiązania i dobre praktyki zostały zaadaptowane w codziennym funkcjonowaniu tych firm.