Adam Guzek

Konsultant / Interim Manager

Zajmuję się doradztwem w obszarach zarządzania przedsiębiorstwem związanych z działami zakupów oraz sprzedaży. Pomagam Klientom w tworzeniu i wdrażaniu strategii, przygotowywaniu budżetów, optymalizacji kosztów, wprowadzaniu outsourcingu, weryfikacji procedur operacyjnych oraz restrukturyzacji i budowaniu zespołów.

Jestem ekspertem od zarządzania kompleksowymi procesami zakupowymi, poczynając od formułowania strategii zakupowej firmy, a kończąc na działaniach operacyjnych. Specjalizuję się również w opracowywaniu i wdrażaniu rozwiązań optymalizujących pracę działów sprzedaży, a w szczególności tworzeniu strategii, kontroli budżetu, implementacji procedur i budowaniu zespołu. 

Doświadczenie zdobywałem, pracując przez ponad dwadzieścia lat na stanowiskach menedżerskich w międzynarodowej korporacji Mars Polska oraz prywatnych przedsiębiorstwach związanych z branżą FMCG. Byłem odpowiedzialny za tworzenie działów zakupów i prowadzenie procesów w obszarach zakupu usług, towarów oraz mediów. Budowałem i zarządzałem zespołami sprzedażowymi na rynku tradycyjnym oraz nowoczesnym. Obok stanowisk menedżerskich pełniłem również funkcje prezesa i dyrektora zarządzającego w zarządach spółek handlowych.

Prowadziłem projekty między innymi dla: Unilever, Polkomtel, Żywiec-Danone, Redbull, Tchibo, Coty, mBank.