Katarzyna Kuras-Dobrowolska

Konsultant

Praca w konsultingu to dla mnie nie pomysł na pracę ale pomysł na życie poprzez kreowanie nowej lepszej rzeczywistości dla firm, z którymi współpracuję. Od dziesięciu lat w biznesie, od blisko czterech w konsultingu realizuję projekty, warsztaty i szkolenia w oparciu o najlepsze praktyki Lean Manufacturing, Inżynierii Przemysłowej, Quick Response Manufacturing oraz Lean Office.

Moją podstawową zasadą pracy jest analiza potrzeb i oczekiwań klienta, a następnie zderzeniem ich z potrzebami rynku, na którym klient działa. Zarządzam projektami i programami naprawczymi i rozwojowymi dla klientów o każdej skali biznesu. Swoje pierwsze doświadczenie zawodowe zdobywałam w takich firmach motoryzacyjnych jak Bosch, GKN Driveline czy Cooper Standard. Dały one mi świetny warsztat wiedzy i doświadczeń z Lean i Inżynierii, który mogłam następnie z sukcesem wdrażać u klientów na innych gałęziach przemysłu.

Ukończyłam Politechnikę Wrocławską Wydział Mechaniczny (Systemy Produkcyjne) gdzie elementów Ciągłego Doskonalenia mogłam uczyć się od najlepszych profesorów w tej dziedzinie
w kraju. Studiowałam także na Wyższej Szkole Bankowej gdzie ukończyłam studia z zakresu „Six Sigma” oraz na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu studia - „Inwestycje, Rozwój, Giełda”.

Jestem także certyfikowana z zakresu Inżynierii Przemysłowej przez niemieckie stowarzyszenia rozwijające metodologię analizy, kształtowania i rozwijania stanowisk pracy i procesów (MTM i REFA).

Prowadziłam projekty wdrożeniowe i szkoleniowe m.in. dla: Avon, Alrec, Mago SA, SVZ, Radpol, Jamar, Pol-Foods, Nipplex, Ciech SA, Lovink,  Regenersis, Paged SA, Trodat.