Wiesław Karpowicz

Dyrektor ds. Analiz Strategicznych i Finansów Przedsiębiorstw

Moim celem jest wypracowanie po stronie Klienta takich rozwiązań, które wprost przekładają się na jego większą zyskowność i operatywność. W efekcie organizacja Klienta jest stabilniejsza, bezpieczniejsza oraz działa w warunkach odpowiednich do budowania jej silnej pozycji na rynku.

W projektach wspieram firmy na poziomie strategicznego doradztwa w obszarach kontrolingu i finansów, a także porządkowania, organizacji i optymalizacji ich struktur biznesowych oraz realizowanych przez nie procesów. Specjalizuję się w doskonaleniu zarządzania strategicznego i zarządzania wydajnością (Corporate Performance Management).Dodatkowo wspieram Klientów poprzez szkolenia, warsztaty, mentoring oraz sesje coachingowe dla kierownictwa.

Jestem współautorem planów naprawczych i restrukturyzacyjnych przedsiębiorstw oraz skutecznych strategii rentownego wzrostu. Przez ponad 15 lat obejmowałem stanowiska dyrektora finansowego, członka zarządu i prokurenta w międzynarodowych korporacjach o wysokich standardach zarządzania (m.in. Sanofi, Danone, Rexam). Przez 3 lata kierowałem departamentem ekonomicznym Ministerstwa Ochrony Środowiska, gdzie odpowiadałem m.in. za prywatyzację przedsiębiorstw państwowych oraz zarządzanie funduszami pomocowymi.

Prowadziłem projekty coachingowo/szkoleniowe dla: Indykpol S.A., SM Spomlek, Aliorbank S.A. oraz projekty wdrożeniowe dla innych Klientów.