Dlaczego VR?

Emocje Szkolenia w VR wywołują w każdym reakcje, emocje, nawykowe zachowania, które trudno uruchomić w tradycyjnych szkoleniach i warsztatach. VR staje się więc platformą do szybkiego pogłębiania samoświadomości, przyczyn i konsekwencji naszych reakcji, sposobu zarządzania, komunikatów i decyzji. Dzięki pracy w bezpiecznych warunkach z bardzo doświadczonymi trenerami proces rozwoju i kształtowania nowych nawyków staje się szybszy i dużo bardziej skuteczny.

Efekty Badania potwierdzają, że elementy VR podnoszą zaangażowanie uczestników w proces uczenia się nawet o 60% i pomagają zdecydowanie lepiej zapamiętywać informacje*. Zespół osiąga więc lepsze rezultaty w krótszym czasie.

Energia do zmiany Emocje i reakcje ujawniane podczas symulacji są tożsame z tymi, jakie pojawiają się w rzeczywistych okolicznościach biznesowych. Dlatego szkolenie VR to unikatowa okazja, aby przećwiczyć zespołowe lub indywidualne zachowania, które później mogą posłużyć realnej zmianie organizacji. W bezpiecznych, kontrolowanych warunkach.

*patrz artykuł: People Recall information better through virtual reality, Univeristy of Meryland, 2018 (https://www.sciencedaily.com/releases/2018/06/180613162613.htm)

Nasze symulacje:

W ramach symulacji uczestnicy uczą się:

 • W jaki sposób tworzyć w organizacji środowisko „Biorę Odpowiedzialność” w oparciu o model 3K: Klarowność, Kompetencje, Kaskadowanie Kontroli
 • Jakich technik używać, aby skutecznie kaskadować kontrolę na poszczególnych członków zespołu
 • Jak zadbać o klarowność przekazu, aby członkowie zespołu mieli poczucie bezpieczeństwa i wpływu
 • Będąc pracownikiem: w jaki sposób klarownie informować o intencjach własnych działań, zamiast prosić o przyzwolenie

VR Dive - Engaging Leadership

Jeden z elementów budowania kultury BIO (Biorę Odpowiedzialność). Symulacja VR oparta o doświadczenia kpt. Davida Marqueta opisane w książce „Turn the Ship Around!”. VR Dive pomaga ćwiczyć zachowania, dzięki którym pracownicy  dbają  o wyniki, o pozytywność i produktywność w zespole, podejmując samodzielnie decyzje.

Dla kogo? Dla zarządów i zespółów wyższej kadry menedżerskiej.

VR Team Building

Zwycięski zespół musi działać jak dobrze naoliwiony mechanizm. Warto jednak przetestować jego umiejętności „w warunkach bojowych” – czyli w sytuacjach wymagających szybkiego podejmowania zespołowych decyzji. Właśnie do tego służą naszego symulacje VR Team Building, pozwalające w bezpiecznych warunkach sprawdzić kompetencję współpracy zespołowej.

Dla kogo? Dla liderów i dla zespołów.

W ramach symulacji uczestnicy uczą się:

 • W jaki sposób tworzyć w organizacji środowisko „Biorę Odpowiedzialność” w oparciu o model 3K: Klarowność, Kompetencje, Kaskadowanie Kontroli
 • Jakich technik używać, aby skutecznie kaskadować kontrolę na poszczególnych członków zespołu
 • Jak zadbać o klarowność przekazu, aby członkowie zespołu mieli poczucie bezpieczeństwa i wpływu
 • Będąc pracownikiem: w jaki sposób klarownie informować o intencjach własnych działań, zamiast prosić o przyzwolenie

 Podczas sesji uczymy:

 • Jakie są preferencje komunikacyjne danego zespołu i jak możemy je optymalizować?
 • Jak skutecznie komunikować się w sytuacjach presji czasu i chaosu informacyjnego?
 • Jak wykorzystywać indywidualnych kompetencje członków zespołu do wspólnego rozwiązywania problemów?

Excellent Communication

Praca w nowoczesnych zespołach (szczególnie funkcjonujących z elementami metodyki agile) wymaga umiejętności szybkiego, sprawnego rozwiązywania  złożonych problemów. Najlepszym sposobem na uniknięcie uczenia się na własnych, brzemiennych w skutkach błędach, jest zastosowanie symulacji, takich jak VR.  

Dla kogo? Dla zespołów i kadry menedżerskiej.

VR Leadership Training

Współczesne przywództwo  to nie tylko umiejętność radzenia sobie w niepewności tzw. czasów VUCA (Volatility, Uncertainty, Complexity, Ambiguity), ale również zdolność do tworzenia wokół lidera   niehierarchicznego, angażującego otoczenia. 

Dla kogo? Dla zarządów, wyższej kadry menedżerskiej, liderów zespołów.

W trakcie sesji VR Leadership uczymy:

 • Strategii budowania angażującego środowiska
 • Postaw najważniejszych do budowania: zaufania, otwartej komunikacji współodpowiedzialności za efekty, zaangażowania w zespół i wyniki
 • Jak podejmować decyzje i zarządzać potencjałem członków zespołu w sytuacjach stresu informacyjnego, braku jasnych, ściśle określonych reguł i wytycznych 
 • Pogłębiania samoświadomość lidera i uczy jak reagować konstruktywnie w sytuacji intensywnych emocji

VR: Ta rewolucja dzieje się na naszych oczach!

"Tym co jest szczególnego w symulacji VR, to to, że ona uruchamia ogromne emocje. Rzadko zdarza się, żebyśmy byli na dwudniowym szkoleniu i po pierwszym dniu z własnej inicjatywy sięgali do internetu, aby pogłębić wiedzę na temat tego, co jest przedmiotem nauki. A na drugi dzień przychodzili pół godziny wcześniej!"
Dominik Wieczorek
HR BP, Medicover
"Świetna przygoda i szkolenie. Świat VR oddaje w 100 procentach realną sytuację zespołów, gdzie liczy się współpraca, zaufanie, partnerstwo i wsparcie. 4RESULTS, dziękuję! Bardzo polecam to szkolenie, jako bardzo angażujące i pouczające - zobowiązanie i odpowiedzialność wobec innych ćwiczone w każdej minucie VR."
Anna Pfejfer-Buczek
Managing Director, Transition Group

4Results nagrodzone za VR

4RESULTS wraz z centrum multimedialnym Digital Knowledge Village otrzymało prestiżową nagrodę MP Power Awards 2019 w kategorii “Digital”. Nagroda została przyznana za projekt “Wirtualna rzeczywistość (VR) drogą do budowania nowoczesnego przywództwa”.

Dowiedz się więcej >>>

 

Gdzie i jak działamy?

 • Dysponujemy własnym Centrum VR mieszczącym się w budynku Digital Knowledge Village na ul. Puławskiej 457, które może realizować jednocześnie warsztaty dla 12 osób (3 grupy po 4 osoby)
 • Nasze symulacje zazwyczaj trwają od 1 do 3 dni i są zawsze mixem doświadczenia VR i „tradycyjnego” szkolenia z trenerem w formule warsztatowej
 • Proces adaptacji do świata VR jest szybki – trening przy pomocy tzw. tutorialu trwa zwykle ok. 20-30 minut.
 • Do każdej symulacji dedykowany jest trener lub zespół trenerski, składający się z certyfikowanych coachów, szkoleniowców i psychologów; nad jakością doświadczenia VR dba każdorazowo Technology Officer
 • Istnieje możliwość transportu zestawu VR-owego do siedziby Klienta

Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Zapytaj się o szczegóły / umów się na demo:

Switch The Language

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com

  Koszyk